Vi sätter människan i centrum mitt i centrum

Lärare

Nedan listas samtliga lärare på Victum Gymnasium. Har du en fråga riktad till en specifik lärare är du välkommen att mejla.

Laura Bengtsson

SvA, Introduktionsprogrammet/språk
laura.bengtsson@victumgymnasium.se

Maria Engman

Karaktärsämnen Barn och Fritid
maria.engman@victumgymnasium.se

Linda Eriksson

Karaktärsämnen Vård och Omsorg
linda.eriksson@victumgymnasium.se

Emma Kowalczyk

Karaktärsämnen Vård och Omsorg
emma.kowalczyk@victumgymnasium.se

Camilla Jangsell

Karaktärsämnen Barn och Fritid
camilla.jangsell@victumgymnasium.se

Kith Johansson

Sv, SvA
kith.johansson@victumgymnasium.se

Martin Jonsson

Eng, Sh
martin.jonsson@victumgymnasium.se

Malin Magnander

Karaktärsämnen Vård och Omsorg
malin.magnander@victumgymnasium.se

Mikael Martinsson

Ma, Nk, Naturguidning
mikael.martinsson@victumgymnasium.se

Håkan Petersson

Sv, Ps, LR-ombud, Skyddsombud
hakan.petersson@victumgymnasium.se

Charlie Rubenson

Idrott, Re
charlie.rubenson@victumgymnasium.se

Berit Strömberg

Karaktärsämnen Vård och Omsorg
berit.stromberg@victumgymnasium.se

Jacob Söderman

Ma, IKT
jacob.soderman@victumgymnasium.se

Sarah Thornberg

Sv teckenspråk
sarah.thornberg@victumgymnasium.se

Sammy Vallgren

Historia
sammy.vallgren@victumgymnasium.se